Kursy walut: 1 EUR = 4.3 PLN; 1 USD = 3.76 PLN [więcej...]
Darmowa bramka SMS
Język: polski english

 

 

PPUH SAGA Małgorzata Huzar, Krystyna Gardecka Sp.j.

[Polska] Pompa głębinowa GAB, GB, GBA, GBC, GC, GCA, GDB, GFB
2018-11-12

Prześlij ofertę znajomemu Dodaj ofertę do schowka

Informacje ogólne

Pompy głębinowe są przeznaczone do tłoczenia wody pitnej uzdatnionej, surowej, morskiej oraz wód mineralnych i termalnych nie zawierających domieszek ścierających (zawartość piasku maksymalnie 50 ÷ 100 g/m3 w zależności od typu pompy). Pompy montuje się m.in. w wierconych otworach studziennych ze znaną charakterystyką położenia dynamicznego (w czasie pompowania) lustra wody w zależności od ilości pompowanej wody w czasie. Pompy głębinowe służą także do obniżania poziomu wody zaskórnej (m.in. w kopalniach odkrywkowych).

Przeznaczenie i przykłady zastosowań
Nasze pompy głębinowe są powszechnie stosowane w wodociągach na terenie całego kraju zarówno w ujęciach wodnych dużych miast jak i ujęciach indywidualnych. Stosuje się je także powszechnie w budownictwie do prac odwadniających np. tam gdzie głębokie wykopy wymagają utrzymania niskiego poziomu wody podskórnej. Nasze pompy są używane również w kopalniach gdzie są eksploatowane w ekstremalnych warunkach. Wiele naszych pomp pracuje także na pustyniach Syrii i Jordanii, gdzie pompują wodę z dużych głębokości i w bardzo trudnych warunkach.


Silniki stosowane w agregatach pompowych
Pompy głębinowe produkcji HYDRO-VACUUM S.A. napędzane są silnikami elektrycznymi zatapialnymi półsuchymi lub mokrymi następujących producentów:

Silniki produkcji "H-V" typu SMV i SMH
FRANKLIN Electric GmbH - USA
Wszystkie agregaty głębinowe produkcji HYDRO-VACUUM S.A.można zasilać poprzez przetwornice częstotliwości. Przy tym rodzaju regulacji parametrów pracy pompy należy zwrócić szczególną uwagę na częstotliwość minimalną 32 Hz i częstotliwość maksymalną 60 Hz.
Przy pracy na częstotliwości maksymalnej należy dobrać silnik o mocy wyższej w/g zależności P60Hz=1,73 P50Hz

Przy pracy na częstotliwości minimalnej zapewnić należy dostateczne chłodzenie poprzez zastosowanie płaszcza wymuszającego opływ wody wzdłuż silnika. Przetwornicę należy dobrać w/g prądu znamionowego zastosowanego silnika.

Konstrukcja
Pompy głębinowe są pompami wielostopniowymi, budowanymi w układzie szeregowym. Pompę montuje się bezpośrednio na silniku głębinowym, stąd określenie agregat pompowy. Agregat pompowy jest montowany w układzie pionowym. W dolnej części znajduje się głębinowy (zatapialny) silnik elektryczny, a w górnej głębinowa pompa wirowa. Bezpośrednio na silniku montowany jest korpus ssawny zabezpieczający sitem wlotowym, dalej poszczególne stopnie pompy składające się z korpusu i osadzonej w nim kierownicy oraz wirnika promieniowego lub diagonalnego. Zakończeniem pompy jest korpus zaworu zwrotnego i korpus końcowy umożliwiający połączenie agregatu z rurociągiem tłocznym za pomocą kryz (kołnierzy) lub połączenia gwintowanego. Układ wirujący pompy łączony jest z wałem silnika za pomocą sprzęgła. Właściwe położenie wirnika w obudowie stopnia i kierownicy uzyskuje się poprzez tuleje dystansowe. Układ wirujący jest łożyskowany w panewkach stalowo - gumowych.
Korpusy (stopnie pompy) łączy się z zależności od typu pompy:

taśmami ściągowymi (pompy typu GAB; GB; GBC; GC i GCA),
poszczególne stopnie śrubami dwustronnymi (pompy typu GDB i GFB).
Zalety
Pompy głębinowe produkujemy od 1938 roku. Doświadczenie i ciągła modernizacja pomp doprowadziła do konstrukcji typoszeregów pomp głębinowych, których parametry i trwałość nie odbiegają a niekiedy przewyższają poziom europejski. Podwodne agregaty głębinowe zaliczane są do pomp o specjalnym przeznaczeniu. Wyróżniają się zwartą konstrukcją, niezawodnością działania. Głównymi zaletami naszych pomp są:

niskie koszty urządzenia (bardzo mała średnica otworu studziennego, zbędność naziemnych budynków nad studnią),
niskie koszty eksploatacji,
prosty nadzór (nie ma punktów smarowania),
prosty oraz szybki montaż i demontaż.
Dane, które należy podać w zamówieniu
Składając zamówienie należy określić, oprócz oznaczenia literowo - cyfrowego, pełną nazwę wykonań w kolejności podanej w strukturze oznaczenia wyrobu.
Odpowiedz na ofertę

 

Sprawdź oferty w kategorii: Maszyny i urządzenia -> Pompy i sprężarki

 
     
 

PPUH SAGA Małgorzata Huzar, Krystyna Gardecka Sp.j.

Ulica:Przedmiejska 6-10
Miasto:Wrocław
Kod pocztowy:54-201
Region:dolnośląskie
Kraj:Polska
Telefon: +48 71 3501348
Faks: +48 71 3558724

Osoba kontaktowa

Imię i Nazwisko: Janusz Gardecki
Telefon stacjonarny: +48 71 3501348
Telefon komórkowy: +48 509892558
Odpowiedz na ofertę

 
     


Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję